Bhakti Books

  Książki i komentarze Śri Śrimad Bhaktivedanta Narayana Goswami Maharaja w języku angielskim. Bhakti books | Bakti press

Książka HIT! NOWOŚĆ!

Być kontrolowanym przez miłość Związek Guru - uczeń. "Nawet Kryszna, Najwyższa Osoba Boga, chce być kontrolowanym przez miłość i oddanie." — Śrila Narayana Maharaja
HIT! Polska edycja: "Być kontrolowanym przez miłość"

PureBhakti TV

  Celem naszego sadhana powinno być osiągnięcie rati;
Zapraszamy do internetowej telewizji PureBhakti.tv
Festiwal Bhakti Jogi Odessa 2008 r. PDF Drukuj Email
wtorek, 05 sierpnia 2008 09:06

MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL BHAKTI JOGI

ŚRI ŚRIMAD BHAKTIVEDANTA NARAYANA GOSWAMI MAHARAJA

18 - 26 WRZESIEŃ, 2008 ODESSA, Ukraina

Drodzy wielbiciele i przyjaciele,

Chciałbym serdecznie zaprosić was, wraz z waszymi przyjaciółmi i krewnymi, do wzięcia udziału w cudownym festiwalu bhakti-jogi w towarzystwie Jego Świątobliwości Śri Śrimad Bhaktivedanty Narayana Goswami Maharadży, zorganizowanym przez jego uczniów i zwolenników.

Festiwal zaszczycą goście:

Jego Boska Miłość Śri Śrimad Bhaktivedanta Narayana Goswami Maharadża wyraził swoją najbardziej pomyślną zgodę aby przewodniczyć podczas festiwalu w asyście swoich starszych sannjasinów oraz uczniów:

Śripad B. V. Madhava Maharadża,

Śripad B. V. Padmanabha Maharadża,

Śripad B. V. Nemi Maharadża,

Śrimati Syamarani devi dasi,

Śriman Vrajanath Prabhu,

… i innych!

Organizatorzy festiwalu:

Sripad B. V. Nemi Maharadża - Główny Doradca i Koordynator

Yaduvara dasa - Dyrektor

Dharanidhara dasa Brahmacari - Dyrektor wykonawczy

Mahabala dasa - Rejestracja i dział zakwaterowania

Kaviraj Krsna dasa Brahmacari – Dział Prasadam

Kamala devi dasi – Dział Programu Kulturalnego

...i inni

Miejsce festiwalu

Festiwal będzie miał miejsce na Ukrainie, w okręgu Odessy (60 km od Odessy), nad Morzem Czarnym - w miasteczku o nazwie Zatoka.

Dokładne miejsce festiwalu to ośrodek wypoczynkowy Micron.

Zdjęcia można obejrzeć na stronie: http://www.micron-zatoka.odessa.ua/micron.htm (są w rosyjskim)

Uwaga: Wizy na Ukrainę nie są wymagane dla obywateli Stanów Zjednoczonych i obywateli UE pozostających na Ukrainie mniej niż 90 dni!!

Zakwaterowanie

Na terenie kompleksu ośrodka wypoczynkowego, znajdują się dwa piętrowe budynki ze wszystkimi wygodami niektóre posiadają wygody w każdym indywidualnym pokoju a inne na każdym piętrze, w zależności od wybranego poziomu komfortu pokoju. Jest zarówno gorąca i zimna woda we wszystkich budynkach. Wszystkie pokoje są dostarczone z łóżkami. Niestety, ze względu na wymagania administracji, nie posiadamy zgody na rozbijanie namiotów na terenie ośrodka.

Prasadam

Prasadam będzie dostarczane trzy razy dziennie podczas festiwalu, w ścisłej zgodzie z standardami kuchni Waisznawa. Będą również spełnione wszystkie udogodnienia dla wielbicieli podążających za zasadami Caturmasya, aby mogli nimi podążać.

Program festiwalu

We pokornie prosimy wszystkich wielbicieli, by zwrócili uwagę ten czas przyjazdu do ośrodka w którym będzie odbywał się festival ponieważ jest on ściśle ograniczony do okresu od 18 września, 12.00 w południe do 26 września, 12.00 do południa.

Jeśli przyjedziecie wcześniej do ośrodka albo wyjedziecie później niż powyższy okres, to jesteście proszeni, by we własnym zakresie zorganizować sobie swoje własne zakwaterowanie. Aż do 12 września i od 21 września (popołudnie), kompleks ośrodka będzie zajęty przez innych gości.

Prosimy też zwródźcie uwagę na możliwe zmiany w programie festiwalu.

Program festiwalu:

4:30 Poranne zajęcia

5:00 Mangala - arati

6:00 Bhadźany

7:00 - 8:30 Wykład poranny

9:00 Śniadanie

9:30 - 11:00 Spotkania, darszany, itp.

11:00 - 12:30 Wykład popołudniowy

13:00 Obiad

15:00 - 16:30 Wykłady, spotkania, seminaria

17:00 - 20:30 Program wieczorny

17:00 Bhadźany

18:00 Wykład wieczorny Śrila Gurudeva

19:30 Arati wieczorne i kirtany

20:30 Kolacja

21:30 Wieczorne zajęcia i inne

Udział w Festiwalu

Każda osoba zainteresowana życiem duchowym, przychylna w stosunku do Waisznawów i zgadzająca się z zasadami obowiązującymi podczas festiwalu, może wziąć w nim udział.

Podczas festiwalu wszyscy są uprzejmie proszeniu o zwrócenie uwagi na następujące rzeczy:

- Podczas przyjazdu prosimy o zarejestrowanie się w recepcji i wypełnienie odpowiednich formularzy.

- Prosimy o podążanie za programem festiwalu lub nie przeszkadzaniem w nim innym.

- Prosimy o wzięcie pod uwagę wszystkich próśb organizatorów festiwalu.

- Wszyscy uczestnicy festiwalu powinni posiadać aktualny paszport i/lub inny dokument tożsamości przy sobie.

- Podczas festiwalu rodzice ponoszą pełną odpowiedzialność za zdrowie swoich dzieci, ich zachowanie i możliwe zniszczenia przez nie dokonane.

- W przypadku jakiegokolwiek zniszczenia w stosunku do jakiejkolwiek własności podczas festiwalu włączając w to zieleń, kwiaty, osoba musi zapłacić odszkodowanie w pełni pokrywające koszty zniszczonych rzeczy.

Jak dotrzeć do Odessy na Ukrainie

Odessa jest sławnym morskim kurortem, mającym bezpośrednie połączenia powietrzne z wieloma europejskimi miastami, takimi jak Wiedeń, Praga, Budapeszt, Warszawa, Vilnius, etc.

Najtańsza linia lotnicza łącząca Odessę z resztą Europy są prawdopodobnie czeskie Linie lotnicze (przez Pragę). Z Polski (z Warszawy, przez Lublin) codziennie kursuje pociąg do Odessy, którego cena biletu wynosi około 200 zł.

Po dotarciu do Odessy

Dojazd: Festiwal odbędzie się w obwodzie wypoczynkowym, który znajduje się 60 km od Odessy. Najwygodniejszym sposobem dotarcia na miejsce festiwalu będzie zorganizowany przez nas specjalny autobus dojazdowy. Prosimy zajrzeć do cennika opłat i zasad rejestracji w celu uzyskania więcej szczegółów.

Własny transport: Nie polecamy tej metody, ale przedstawiamy ją dla informacji.

Pociągiem: W Odessie należy, udać się na pociąg do Belgorod-Dnestrovsky (Белгород-Днестровский). Stacja na której należy wysiąść nazywa się Limanskaya (Лиманская). Wtedy, wystarczy piechotą pójść za znakami do ośrodka wypoczynkowego Micron (база отдыха «Микрон»)..

Samochodem: Z Odessy, jedź ulicą Ovidiopol’skoe shosse (Овидиопольское шоссе), skręć w lewo na 55 km, przejedź przez tory kolejowe, a za nimi skręć w prawo, wtedy jedź za znakami do ośrodka wypoczynkowego Mikron (база отдыха «Микрон»).

Poniższa mapa jest w języku Rosyjskim ale powinna wystarczyć do zorientowania się w terenie lub zapytania o kierunek w przypadku zgubienia się.


Wizy na Ukrainę, wymagania wjazdowe

Należy upewnić się, że paszport nie kończy okresu ważności przez okres 6 miesięcy od planowanego wjazdu na Ukrainę. Nie są wymagane wizy na Ukrainę dla Obywateli UE w tym Polski, Litwy, Węgier, jak również Norwegii, Szwajcarii, Liechtensteinu, USA, Kanady, Japonii, Chin i CIS (oprócz Turkmenistanu) jeśli pozostaje się na Ukrainie mniej niż 90 dni. Jeśli pochodzisz z innego kraju niż wymienione powyżej prosimy zapoznaj się z regułami wizowymi w ambasadzie Ukrainy w twoim kraju.

Początkowa rejestracja dla zarówno krótkie i długoterminowe wizyty na Ukrainie, z wizą albo bez wizy, jest dokonana na granicy Ukraińskiej. Prosimy wyszczególnijcie Turystykę jako cel waszej wizyty.

Wtedy proszę wyszczególnij poszły za adresem i numery telefonów:

Ośrodek wypoczynkowy Micron,

Belgorod - Dnestrovsky, Odessa, Ukraina.

Telefon: + 38 (048) 234-10-56 albo + 38 (048) 760-10-88.

WAŻNY: Zapytajcie w swojej ambasadzie na temat zasad wwożenia/wywożenia obcych walut i wartościowych rzeczy na/z Ukrainy.

Opłaty za festiwal i rejestracja

Koszt festiwalu zawiera zakwaterowanie i prasadam podczas trwania festiwalu, opłaty klimatyczne jak również opłaty związane z zaproszeniem Śrila Gurudeva i jego towarzyszy oraz inne organizacyjne wydatki.

Osoba odpowiedzialna za przyjmowanie opłat za festiwal i zakwaterowanie jest Mahabala dasa.

Co następuje jest świąteczny diagram opłaty na osobę w różnych kategoriach *:

Zanim robisz rezerwację, proszę wymelduj Wiadomość sekcji & Aktualizuje się, jeśli miejsce jest dostępne.

Typy zakwaterowania

Typ zakwaterowania Wpłaty zaliczkowe
(z góry)

(w EUR)
Podczas przyjazdu**
w Ukraińskich Grywnach (w EUR)
Deluxe 233 1900 (263)
Standard-1 (wszystkie wygody, nowy budynek) 219 1800 (249)
Standard-2 (wszystkie wygody) 205 1700 (235)
Basic (częściowe wygody) 178 1500 (207)
Economy (domki letniskowe bez wygód) 149 1300 (180)

* Opłaty Festiwalu są mogą się zmienić – Organizatorzy

** Podczas przyjazdu, opłaty będą przyjmowane tylko w ukraińskich Grywnach.

Pokoje

Deluxe - Zlokalizowany w trzech piętrowych budynkach z cegły z pokojami od 2 do 5 osób. Pokoje z pojedynczymi i podwójnymi łóżkami wraz z umeblowaniem. Niektóre kwatery są dwupokojowe. Wszystkie pokoje są z łazienkami oraz pościelą.

Standard1 - (wszystkie wygody, nowy budynek) - Zlokalizowany w dwóch piętrowych budynkach z pokojami od 2 do 3 osób. Pojedyńcze i podwójne łóżka wraz z umeblowaniem. Każdy pokój posiada łazienkę i komplet pościeli.

Standard2 - (wszystkie wygody) - Zlokalizowany w dwóch piętrowych budynkach z pokojami od 2 do 3 osób. Pojedyncze i podwójne łóżka wraz z umeblowaniem. Każdy pokój posiada łazienkę i komplet pościeli.

Basic - (częściowe wygody) - Zlokalizowany w dwóch piętrowych budynkach z pokojami od 2 do 4 osób. Pojedyncze i podwójne łóżka. Każdy pokój posiada zlew i komplet pościeli. Wspólne łazienki dla kilku pokojów.

Economy - (domki bez wygód) - Zlokalizowane w domkach domkach albo blokach jednopiętrowych z pokojami od 2 do 4 osób. Pojedyncze i podwójne łóżka wraz z umeblowaniem. Pokoje z kompletem pościeli. Wspólne łazienki na zewnątrz.

Metody uiszczenia opłat za udział w festiwalu

Opłaty za udział w festiwalu są przyjęte zarówno jako płatności przelewem bankowym ( z góry) i w gotówce (podczas przyjazdu).

WAŻNE INFO: Organizatorzy festiwalu nie są odpowiedzialni za dokonywanie płatności osobom trzecim lub innymi drogami bez dokonania niezbędnych formalności.

Wpłaty zaliczkowe (z góry).

- Wpłaty zaliczkowe są akceptowane tylko przez przelew bankowy, do 31 sierpnia (jako dzień dokonania płatności) i TYLKO, jeśli w tytule płatności wpiszesz FESTIVAL DONATION;

- Pokoje są rezerwowane podczas odebrania twojego zamówienia w zależności od dostępności.

- Proszę wyślij opłatę za festiwal tylko po otrzymaniu potwierdzenia rezerwacji.

- Musisz dokonać płatności nie później niż w ciągu 14 dni od otrzymania potwierdzenia rezerwacji, w przeciwnym razie rezerwacja straci ważność.

Wpłata zaliczkowa i procedura rejestracji

Zanim robisz rezerwację, proszę sprawdź na stronie NEWS & UPDATES czy są dostępne miejsca i jakie.

Krok 1 - wysyłasz nam wypełniony formularz zgłoszeniowy przez email na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. albo wypełniasz formularz na stronie www.purebhakti.ru.

Krok 2 - My potwierdzamy twoją rezerwację przez wysyłanie tobie email ze szczegółami twojej rezerwacji.

Krok 3 - dokonujesz płatność przelewem bankowym i informujesz nas o:

1. Paszportowe imię i nazwisko osoby robiącej rezerwację,

2. Kraj i miasto,

3. Data płatności,

4. Wysokość płatności,

5. Paszportowe imię i nazwisko osoby wysyłającej przelew.

Krok 4 - Jeśli potrzebujesz transportu, proszę wyślij nam twoje zamówienie wyszczególnij informacje o sobie / twojej grupie:

1. Kraj i miasto,

2. Duchowy paszportowe imiona,

3. Jeśli to jest grupa, jak wiele osób,

4. Daty przyjazdu i wyjazdu,

5. Linie lotnicze / pociąg; nazwa linii lotniczych,

6. Twój email i telefon

Krok 5 - Po przyjeździe na festiwal, kontaktujesz się osobą mówiącą po angielsku w rejestracji i otrzymujesz numer ID gościa od niego, jak również wszystkie materiały i informacje oraz klucz od pokoju.

Zamówienie na udział w festiwalu

Przez wysłanie swojego zamówienia, potwierdzasz twój zamiar wzięcia udziału w festiwalu, jak również fakt, że zgadzasz się z warunkami udziału w festiwalu. Dla każdej osoby musi zostać wysłane osobne zamówienie i musi ono zawierać następujące informacje:

1. Duchowe imię:

2. Paszportowe imię i nazwisko (w pełni):

3. Wiek:

4. Płeć:

5. Kraj:

6. Miasto:

7. Adres:

8. kategoria Pokoju:

9. Twój telefon kontaktu # i email:

Te informacje są niezbędne jak również niezbędne jest potwierdzenie od nas na temat prawidłowego przyjęcia twojego zamówienia i opłat. W tych przypadkach twoje zakwaterowanie zgodnie z twoim zamówieniem będzie gwarantowane.

Informacje bankowe:

W EURO

Bank of Moscow, Ekaterinburg Branch, 10 Marshal Zhukov str., 620014, Ekaterinburg, Russia,
SWIFT: MOSWRUMM

BENEFICIARY:
АСС 42301978400630012811
ALEKSEEVA NATALIA ANATOLYEVNA

INTERMEDIARY BANK:
Via acc: 499/08124139/00/888
Dresdner Bank AG, Frankfurt/Main, Jurgen-Ponto-Platz 1, Frankfurt am Main, Germany
SWIFT: DRES DE FF

WAŻNE: Proszę wyszczególnij cel Płatności FESTIVAL DONATION (Dotacja na organizację festiwalu). Ta reguła jest obowiązkowa. Dziękujemy za zrozumienie.

Płatności podczas przyjazdu

Każdy uczestnik festiwalu musi dokonać płatności za udział w festiwalu. Podczas przyjazdu opłaty będą akceptowane tylko w Ukraińskich Grywnach. Po dokonaniu płatności otrzymasz rachunek potwierdzający dokonanie płatności. Twoje zakwaterowanie będzie zorganizowane zgodnie z dostępnością pokoi i kolejnością kwaterowania.

Upusty dla Dzieci

Dzieci mających mniej niż 2 lata, są zwolnione z opłat, ale nie ma osobnych miejsc rezerwacyjnych. Dzieci między 2 i 7 rokiem dostają 50% upustu.

Kontakt do organizatorów

http://www.purebhakti.ru
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Skype: odessa2008en
ICQ # 450578770
Google Talk: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Dharanidhara das, tel.: +7 922 3003029 (7:00 —17:00 GMT)

Więcej informacji na: stronie festiwalu w języku angielskim

W przypadku nie znajomości j. angielskiego prosimy o kontakt z Kanhaiya Lal dasa lub Dhananjaya dasa przez formularz kontaktowy