Bhakti Books

  Książki i komentarze Śri Śrimad Bhaktivedanta Narayana Goswami Maharaja w języku angielskim. Bhakti books | Bakti press

Książka HIT! NOWOŚĆ!

Być kontrolowanym przez miłość Związek Guru - uczeń. "Nawet Kryszna, Najwyższa Osoba Boga, chce być kontrolowanym przez miłość i oddanie." — Śrila Narayana Maharaja
HIT! Polska edycja: "Być kontrolowanym przez miłość"

PureBhakti TV

  Celem naszego sadhana powinno być osiągnięcie rati;
Zapraszamy do internetowej telewizji PureBhakti.tv
Wspomnienia
Jego i moje nauki są tożsame PDF Drukuj Email
czwartek, 05 czerwca 2008 12:12
Ciąg dalszy wspomnień o Śrila Prabhupadzie

Niektórym może się czasem wydawać, że mówię rzeczy, których Śrila Swami Maharadża nigdy nie powiedział. Z posianego nasiona naturalnie wyrośnie drzewo z gałęziami. Czy owe gałęzie nie zawierają się w oryginalnym nasieniu? Czy wyrastają z czego innego? Ponieważ to nasienie drzewa, wszystkie jego części pojawią się naturalnie; wszystkie są ukryte w nasieniu. Śrila Swami Maharadża napisał wszystko w swoich książkach. Ja nie głoszę nic nowego. Wszystko, co mówię, pochodzi tylko i wyłącznie bezpośrednio z autentycznych pism oraz naszych aczarjów. Próbuję też podawać przykłady z objaśnień Śrila Swamiego Maharadża, pisanych własnymi słowami. Jego drzewo z pewnością urośnie. Pojawią się nowe liście i to samo drzewo zacznie dawać coraz więcej cienia. W miarę naszego podlewania na pewno wyda wiele pięknych kwiatów i owoców. Podlewanie to słuchanie, intonowanie i pamiętanie - kryszna-katha.

Więcej…
 
Madhurja-rasa PDF Drukuj Email
czwartek, 05 czerwca 2008 12:11
Ciąg dalszy wspomnień o Śrila Prabhupadzie

W materialnym ciele nie ma premy. W materialnym ciele można wznieść się do stanu swarupa-siddhi. A jednak widzimy, że rasika-bhaktowie (ci, którzy wewnętrznie są już na etapie obcowania z Kryszną i Jego lila) przejawiają premę, choć mają ciało materialne. Powinniśmy wiedzieć, że ich ciało nie jest zwykłym ziemskim ciałem. Doczesne ciało nie uniosłoby ładunku premy. Pod wpływem uczucia separacji rozpadłoby się na kawałki.

Więcej…
 
Odwiedziny u Śrila Prabhupady w ostatnich dniach jego życia PDF Drukuj Email
czwartek, 05 czerwca 2008 12:05
Ciąg dalszy wspomnień o Śrila Prabhupadzie

Śrila Swami Maharadża zaczął bardzo ciężko chorować. Nasz Sukhananda Prabhu robił mu masaże używając wody z Gangesu. Przez wyjazdem do Anglii przez czternaście dni przyjeżdżał do Wrindawany na dwie godziny rano i wieczorem robić Śrila Swamiemu Maharadży masaże, które przyniosły ulgę. W tym czasie my też odwiedzaliśmy go i rozmawialiśmy z nim. Podczas jednej z naszych wizyt okazało się, że Śrila Swami Maharadża nie jadł od dawna, a nawet nie pił wody. Mimo to czule nas przywitał jak zawsze i z miłością ofiarował nam maha-prasadam przygotowane i ofiarowane przez jego uczniów. Podkreślał, z jakim oddaniem jego młodzi uczniowie próbują służyć swojemu gurudewie i Krysznie. Choć on sam od dawna nic nie jadł, dopilnował z właściwą sobie troską, aby każdy z nas zjadł obfite prasadam.

Więcej…
 
Odejście Śrila Prabhupady PDF Drukuj Email
czwartek, 05 czerwca 2008 12:03
Śrila Prabhupada pragnie pojechać do Gowardhany

(fragmenty wykładu wygłoszonego w Mathurze w 1993 roku)

W ostatnich dniach życia Śrila Swami Maharadża poprosił swoich uczniów: „Zabierzecie mnie do Gowardhany. Chcę tam jechać od razu. Nie autem, ale wozem ciągnionym przez woły, tak jak Nanda Baba, Jaśoda-maji, wszystkie gopi i wszyscy Wradżawasi". Bardzo tego pragnął, nie mógł jednak jechać. Wiem o tym. W rzeczywistości udała się tam jego dusza, jego transcendentalne ciało. On zawsze przebywa ze Śrila Rupą Goswamim, Śrila Sanataną Goswamim i Śrila Raghunatą Goswamim poprzez tad-anuragi dżananugami (podążając śladami wiecznych mieszkańców Wrindawany, którzy mają wrodzone spontaniczne przywiązanie do Śri Kryszny (Patrz: Nektar instrukcji, werset 8).

Więcej…
 
Nauczanie w Indiach PDF Drukuj Email
czwartek, 05 czerwca 2008 12:02
Ciąg dalszy wspomnień o Śrila Prabhupadzie

W 1969 roku Swami Maharadża znów odwiedził Nawadwipę. Wraz z liczną grupą swoich uczniów spędził tydzień czy dwa w naszym Dewananda Gaudija Matha. Nikundża Brahmaczari oraz inni przygotowali dla nich miejsca do spania, specjalne prasada, moskitiery oraz całą resztę rzeczy.

Śrila Swami Maharadża szukał w Majapur ziemi, na której chciał postawić aśram oraz mandir. Mieszkańcy Nawadwip chcieli, żeby zrobił to w ich mieście. Powiedzieli, że miejsce narodzin Mahaprabhu znajduje się w Pracina Majapur, i próbowali go przekonać, by właśnie tam zbudował świątynię. Swami Maharadża postanowił inaczej: „Tego nie zrobię. Wzniosę świątynię na brzegu Śrila Prabhupady". Właśnie tam, na wschodnim brzegu Gangesu, naprzeciw miasta Nawadwipa, Śrila Bhaktiwinoda Thakura ustalił położenie Majapur i Jogapitha. Panowała wtedy pora deszczowa i ziemia była pod wodą, mimo to Śrila Swami Maharadża przeprawił się na drugi brzeg Gangesu, by kupić teren pod świątynię.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2